355 відгуків
Виробництво текстильної упаковки для прикрас та подарунківзамовити

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

Интернет-магазин "Vivat, Woman!"
Контакти
Интернет-магазин страз и украшений "Vivat, Woman!"Маргарита
Бердянськ, Україна
+380 (66) 953-53-05
+380 (98) 420-47-67
+380 (63) 850-89-29
+380669535305
  • instagram+380638508929

Як наклеїти або пришити стрази

Як наклеїти або пришити стрази

Як наклеїти або пришити стрази на тканину або в'язане полотно! 

Одяг, оздоблений стразами, виглядає чарівно! Красиво і гламурно виблискують стрази на будь-якому вбранні! Електричне світло, відбиваючись від безлічі граней, створює ореол сяйва навколо наряду її власниці. За допомогою страз можна освіжити і зробити святкової улюблену річ.

У цій статті зібрано досвід майстрів про те, як працювати зі стразами, щоб результат вас порадував.

 

Страз - скляна імітація дорогоцінного каміння, отримав свою назву від прізвища ельзаського ювеліра Георга Штрасса (Georges Frédéric Strass, 1701 - 1773), який у XVIII столітті отримав калієве скло з високим вмістом свинцю і використовував його у виробництві біжутерії, що імітують діаманти. Цим терміном називаються всі «камені», зроблені зі скла.

Кристали Swarovski завдячують своїй появі Даніелю Сваровскі, який в 1892 році винайшов автоматичну граночную машину для кришталю.

Стрази і кристали можна пришити або наклеювати. У будь-якому випадку вам знадобиться малюнок (контури), за яким наклеюється або пришивається композиція.

Клей для страз

Краще всього використовувати спеціальні клеї для приклеювання страз на одяг і текстиль, оскільки після затвердіння утворюють безбарвні прозорі еластичні з'єднання, як раз те, що потрібно для одягу. А ще ці клеї створені з урахуванням того, що тканина (трикотаж, неткане полотно) є всмоктуючою основою. Чим товща тканина, тим більше клею вона в себе вбере, і навпаки.
Не варто використовувати клеї з вмістом ацетону, акрилатовые дисперсії і однокомпонентні силікони з вмістом оцтової кислоти, оскільки ці клеї можуть призвести до погіршення зовнішнього вигляду страз і неякісного клейового з'єднання.
З допомогою клею прикріплюються стрази "no hotfix" — стрази холодної фіксації, не мають клею на тильній стороні.

Текстильна основа для декору

Текстильна основа повинна бути чистою і знежиреною. При пранні не бажано використання ополіскувача з антистатичним дією.
Якщо немає можливості / бажання прати виріб перед наклеюванням страз, можна обробити ділянку наклеювання ватним тампоном, змоченим в спирті.
Ділянка тканини, призначений для прикраси стразами бажано закріпити у п'яльцях. Особливо це актуально для матеріалів, що мають рухливу структуру (трикотаж, матеріали з волокнами типу лайкра та ін), які слід злегка натягнути перед приклеюванням страз.
Якщо наклеювання виконується на ділянку вже готового виробу вставити між шарами матеріалу (наприклад між поличкою та спинкою) лист картону або щільного паперу, щоб клей не потрапив на нижній шар матеріалу.
Якщо виріб з розтяжне матеріалу, то можна замість п'ялець використовувати аркуш картону трохи ширше, ніж деталь виробу. Наприклад, вставити в рукав лист картону , який злегка розтягне рукав і захистить нижній шар від попадання клею.

Переклад малюнка на тканину 

Яким би простим не був малюнок, бажано спочатку виконати його на папері, а потім з паперу перенести на тканину. Перевести малюнок на тканину можна кількома способами.

• Використовуйте олівці і крейда, призначені спеціально для цих цілей. Вони продаються в спеціалізованих магазинах. Зображення, нанесене з їх допомогою, добре проступає на полотні і легко видаляється. Використання олівців і крейди ефективно в тих випадках, коли ви самі придумали малюнок і хочете нанести його безпосередньо на тканину для подальшої роботи. Як би простий і зручний не був даний метод, попередньо намалюйте вигаданий візерунок на аркуші паперу і продумайте розташування малюнка на майбутньому виробі, розміри стразів і щільність їх укладання. Це дає можливість нанести малюнок на тканину з першого разу, і уникнути багатьох дрібних неприємностей з приклеюванням стразів.
• Прозору кальку покладіть на зображення, яке хочете скопіювати. Перемалюють на неї контури візерунка. Потім, поклавши кальку на м'яку поверхню, проведіть по контуру малюнка коліщатком з зубчиками так, щоб в папері утворилися отвори. При цьому необхідно стежити за тим, щоб калька не порвалася, а отвори не були занадто маленькими. Перше відбувається, якщо основа, на яку проводиться операція, занадто м'яка. А друге - навпаки, якщо основа занадто тверда. В результаті вийде своєрідний трафарет. Поклавши трафарет на місце майбутнього малюнка, "зафарбуйте" малюнок на кальці кравецьким крейдою, або посипте спеціальним крейдовим порошком. Коли робота буде закінчена, зніміть кальку з виробу. На тканині залишається точковий малюнок, по якому наклеюються або пришиваються стрази. Важливо, щоб колір крейди не збігався з кольором тканини, інакше малюнок не буде видно. Можна обвести малюнок олівцем, щоб він зберігся довше.

Покроково:
-Перекласти на кальку малюнок з аркуша паперу.
-Голкою виконати отвори по лініях малюнка. Можна використовувати зубчасте коліщатко для копіювання. У такому разі кальку слід покласти на злегка м'яку основу, щоб від зубчиків з'явилися невеликі отвори.
-Кальку укласти на тканину в те місце, де буде виконуватися декор стразами, і «зафарбувати» крейдою (краще крейдовим порошком) лінії малюнка.
-Прибрати кальку, на тканини повинні залишитися крейдяні точки по лініях малюнка.

або.
-Перекласти на кальку малюнок з аркуша паперу.
-Натерти крейдою виворітну сторону кальки по лініях малюнка.
-Укласти кальку намеленной сторін на тканину в те місце, де буде виконаний декор, і зубчастим коліщатком акуратно пройтися по линям малюнка.
-Прибрати кальку, на тканини повинні залишитися крейдяні лінії.

Пробний експеримент

Якщо ви не володієте достатнім досвідом, обов'язково виконайте на шматочку тканини пробне наклеювання. Виконуйте до тих пір, поки не зрозумієте, скільки клею потрібно для приклеювання одного каменю. Клею повинно бути не багато і не мало, а рівно стільки, щоб утворити міцне з'єднання і не вилізти за межі каменю.

Клеяться стрази

Розрахуйте кількість стразів, яка знадобиться вам для малюнка. Це залежить від щільності пришивання, величини стразів і кількості отриманого ними простору. Зробити це можна лише приблизно. У будь-якому випадку, купуйте їх з 20% запасом. Способів приклеювання досить багато, розглянемо кілька.
Важливо! Працюйте з клеящимися стразами обережно і вдумливо. На місце отклеившегося страза можна завжди приклеїти новий, а ось плямочка клею від невірно приклеєного страза видалити з тканини вже не вдасться.

Наклеювання страз на тканину

Одні рекомендують наносити клей на тканину, інші — на тильну сторону страз. Як правильно?
Мені здається, що не маючи великого досвіду, важко нанести на тканину потрібну кількість клею. Надлишки клею з тканини можна видалити (смужкою паперу, складеної жолобом), але слід від клею все одно залишиться. Набагато легше регулювати кількість клею, що наноситься на камінь, і легше видаляти надлишки.

Наклеювання стразів за допомогою клею

• Клей повинен міцно тримати страз на тканини і не залишати на ній сліди. Відмінно для цих цілей підходить клей Schmuckstein Kleber (виробництво HobbyLine, р. Кройль, Німеччина) на водній основі. Він має білий колір, трохи густоват і після висихання стає прозорим. Дуже зручно наносити цей клей на тканину: він залишається у вигляді маленьких крапельок, які добре видно, клей швидко не вбирається в тканину і, відповідно, видно, куди потрібно приклеювати страз.
• Вам знадобиться спеціальний восковий олівець.
Деякі умільці використовують для цих цілей тонку свічку (церковна найбільше підходить для цього). Її кінець потрібно пальцями зробити гостреньким. До восковій свічці дуже добре причіпляються межі страза. Це може бути і паличка з крапелькою воску на кінці.
• Нанесіть кілька крапель клею по контуру малюнка. Їх можна наносити до десятка - швидко і однакового розміру. Потім олівцем беруть стрази за одним і кладуть їх на краплі клею. Розмір краплі встановлюється дослідним шляхом на потрібному лоскуткові. Коли страз покладено на краплю, клей злегка повинен виступити за його краї. Це гарантія того, що вся поверхня страза приклеїться до http://s017.radikal.ru/i416/1110/3b/a13c24de13f8.jpgтканини. Якщо крапля менше діаметра страза, то він зникне в процесі експлуатації виробу.
• Під тканину, на яку приклеюються стрази, підкладається спеціальний мат, який можна придбати в спеціалізованих магазинах для рукоділля. Підкладка, якій служить мат, потрібна для того, щоб не зіпсувати поверхню, на якій лежить ваша тканина. Крапельки клею проступлять крізь тканину, і вона приклеїться до столу. До спеціального мату клей не пристає.
• Є ще один спосіб - методом «навпаки». Пінцетом береться страз, на його плоску сторону наноситься клей, страз кладеться на тканину і притискається. Цей спосіб досить трудомісткий: неможливо контролювати кількість клею, постійно забруднюється і прилипає до тканини пінцет.

Термостразы

Стрази можна клеїти за допомогою праски, якщо на їх основу нанесений термоклей, який плавиться під впливом температури праски. Якщо Ви приклеюєте термостразы вперше, випробуйте технологію на шматочку тканини. Термостразы легше наклеїти на деталі виробу, ніж потім на готовий виріб.
• Перед наклеюванням підкладіть під тканину мат або захисну підкладку (папір, фольгу) - вона захистить інші поверхні від можливого проникнення розплавленого термоклея через тканину.
• Приклеювати термостразы потрібно помірно гарячою праскою (регулятор праски «шовк/вовна» або «дві крапки», тобто 170-200°С). Перед приклеюванням переконайтеся, що дана температура праски не небезпечна для вашої тканини і стразів. Пар використовувати не рекомендується.
• Розташуєте термостразы по контуру нанесеного на тканину малюнка, накрийте їх проутюжильником. Легко натискаючи на праску, тримайте праска нерухомо протягом не менше 30 секунд. Чим крупніше стрази, тим більше потрібно часу, щоб прогрівся і розплавився шар термоклея, що знаходиться на підставі страза. Якщо ви будете натискати на праска дуже сильно, то термоклей може виступити по краях, а неякісні стрази розколотися. Якщо ви клеїте термостразы в перший раз, потренуйтеся і з'ясуйте оптимальний тиск і температуру праски.
• Після приклеювання термостразов дайте виробу охолонути в розправленому вигляді.
• На трикотажних виробах в місцях постійного розтягування трикотажу і на ворсистих тканинах термостразы можуть триматися гірше, ніж на гладких тканинах.

Аплікатор для страз
     

• Аплікатором можна приклеювати термостразы на матеріалах, яким праска протипоказаний (оксамит, замша, шифон і т. д.) Завдяки спеціальним насадкам, при використанні аплікатора відбувається рівномірне нагрівання стразів, і вони краще приклеюється, ніж праскою. Аплікатор являє собою пристрій, схожий на паяльник.
• До кожного аппликатору додається декілька насадок - для різного розміру стразів. Перед початком роботи необхідно прикрутити насадку в залежності від розміру страза, який ви збираєтеся клеїти. Підключивши аплікатор до мережі, прогрійте його і, розклавши на тканини стрази по контуру малюнка, притисніть кожен страз аплікатор з насадкою, потримайте його деякий час.
• Чим більше розмір страза, тим більше часу потрібно для його приклеювання. Коли ви тримаєте аплікатор, не шатайте його з боку в бік, а намагайтеся утримувати рівно, щоб страз не зрушив з місця.

• Удосконалена конструкція - вакуумний аплікатор: він має насос, за допомогою якого легко брати і утримувати стрази. Якщо ви займаєтеся приклеюванням стразів регулярно, вакуумний аплікатор істотно полегшить вашу працю.
• Не радимо вам використовувати для приклеювання стразів паяльник з майстерні вашого чоловіка - ви можете зіпсувати ваш костюм. У паяльника не регулюється температура нагріву.
• Якщо ж професійного аплікатора немає, то можна використовувати підручні засоби.

Вже не секрет, що багато рукодільниці для розплавлення клейовий підкладки використовують випрямляч (утюжок) для волосся, поклавши страз на нагріту основу гранованою стороною. Мінус в тому, що праску можна легко забруднити в клей і потім він вже буде не придатний для використання за своїм призначенням.
Ще один творчий варіант – розплавлення клею над палаючою свічкою.

Для захоплення каменю можна використовувати пінцет з тонкими лапками і загнутими краями. Під час роботи слід час від часу протирати пінцет для видалення налиплого клею.
Крім того, пінцетом зручно користуватися при викладанні малюнка на трафаретний папір, плівку-скотч.



Наклеювання за допомогою плівки-скотча

• В спеціалізованих магазинах продається спеціальна плівка-скотч, на яку можна наклеїти огранованому стороною стрази за допомогою пінцета по заздалегідь продуманому рисунку. Ця плівка витримує температуру праски.
• Поклавши плівку зі стразами на виріб, можна приклеїти відразу всі стрази праскою. Якщо це не термостразы, можна на кожну нанести краплю клею і поклавши всю плівку зі стразами на тканину, притиснути чимось не дуже важким. Плівку після приклеювання видаліть.
• У цього методу є істотний недолік - не контролюється кожен приклеєний страз. Але інший раз на один костюм клеїться більше 2000 стразів і цей метод незамінний із-за своєї швидкості.
Це вже більш дороге прикраса одягу, і працювати з кристалами ми радимо, дотримуючись інструкції.

Пришивающиеся стрази і кристали

• Работать с ними проще, каждый страз имеет два отверстия, за которые пришивается к ткани. В каждое отверстие нужно два раза вступить иглой с нитью, закрепить нить на изнаночной стороне изделия, не обрезая её, перейти к пришиванию следующего страза. Одной нитью можно нашить от 6 до 12 стразов.
Очень часто для пришивания страз используется очень тонкая прозрачная леска. Огромное ее преимущество в том, что нет необходимости подбирать цвет нити к ткани, т.к. ее просто не видно. Кроме того, леска более прочная, чем нить.
• Незаперечною перевагою використання пришивних страз є те, що ви завжди зможете видалити невірно пришитий страз і не зіпсуєте клеєм тканина з необережності, або при спробі відклеїти невдало приклеєний страз.
• Недоліком цього методу є лише те, що межі страза і отвори для пришивання можуть з часом перетирати нитка.

Догляд за виробами зі стразами і кристалами

• Стирка. Изделие выворачивается на изнаночную сторону. Температура воды не должна превышать 30°С. Моющее средство лучше всего использовать жидкое, для деликатных тканей. Не замачивайте изделия, стирайте их вручную. Хотя есть сведения, что можно стирать и в стиральной машине, предварительно положив изделие в специальный мешочек для стирки, мы не советуем вам это делать. Допускается сухая чистка.
• Гладить изделие нужно умеренно горячим утюгом через проутюжильник. Клеевой слой под стразом может расплавиться, поэтому избегайте длительного контакта с утюгом в местах аппликации термостразов.
 

Натхнення і творчих успіхів!

При написанні статті частково був використаний джерело
http://www.liveinternet.ru/users/4958291/post320492710/

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner